Posted on

Kawa z którego ekspresu będzie nam smakowała najbardziej? Ekspres może być wysoko lub niskociśnieniowy. Wysokociśnieniowy to w pełni automatyczne urządzenie, które mieli ziarna kawy, idealnie dostosowuje temperaturę wody i przygotowuję kawę. Kawa z tego ekspresu jest najzdrowsza dla ludzkiego organizmu.

Z kolei najbardziej niebezpieczną dla zdrowia jest kawa zaparzana metodą tradycyjną, czy wrzątkiem. Ekspres niskociśnieniowy to kawiarka, z która również tworzy dla nas pod wpływem ciepła i skraplającej się wody pyszną kawę. W jaki sposób działa ekspres wysokociśnieniowy?Gorąca woda jest tłoczona pod ciśnieniem i w ten sposób tworzy  napar o bardzo intensywnym smaku i aromacie. Napar to nic innego jak espresso, które stanowi podstawę do kaw na bazie mleka, czyli do cappuccino i latte. Wysokie ciśnienie jest najlepsze do przygotowania espresso, które wyróżnia się kremową, brązową pianką i łagodnym smakiem. To, co wyróżnia kawę przygotowaną w tym ekspresie jest delikatność i niepowtarzalne walory smakowe. W espresso nie ma składników z ziaren, które mogą podrażniać żołądek, tak jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnego parzenia kawy.

Czym charakteryzuje się kawa przygotowana w ekspresie przelewowym?

Ekspres przelewowy jest dużo tańszą alternatywą do ekspresu wysokociśnieniowego. Kawa powstaje za pomocą skraplania się wody i jest równie pyszna i zdrowa dla żołądka. Ekspres przelewowy jest bardzo wydajny, ponieważ w krótkim czasie produkuje dzbanek kawy. To idealne rozwiązanie wtedy, kiedy mamy gości. Jest bardzo wydajny. Za jednym razem można przygotować aż kilka filiżanek gorącej kawy. Zależy to od wielkości dzbanka, który jest nieustannie podgrzewany. Podgrzewana nakładka zapewnia gorący napój przez długi czas. W jaki sposób przygotować kawę z ekspresu przelewowego? Należy umieścić filtr, wsypać wysokiej jakości kawę mieloną, dodać odpowiednią ilość wody do pojemnika i włączyć ekspres. Woreczek zatrzymuje fusy i tym sposobem można cieszyć się klarownym i aromatycznym naparem.