Posted on

Akcesoria do podawania i parzenia kawy są dostępne w wielu profesjonalnych sklepach, które powstały z myślą o miłośnikach kawy. Kubki, filiżanki oraz szklanki do kawy można kupić w wielu kształtach i kolorach, tak aby każdy klient wybrał produkt zgodny z jego gustem i oczekiwaniami.

Z kolei  zaparzacze, french pressy i różnego rodzaju eksprey odgrywają bardzo ważną rolę w procesie przygotowania kawy. Wpływają na jej smak, aromat oraz intensywność. Modne ostatnimi czasy zestawy, takie jak kawiarka oraz młynek do kawy, znakomicie sprawdzają się w przygotowaniu kawy ziarnistej lub mielonej.

Najbardziej popularne zestawy kawowe

Nie każdy wie, że najmniej zdrowe są kawy zaparzane metoda tradycyjną, czyli bezpośrednio wrzątkiem lub przygotowane we french pressie. Dlaczego? Mielona kawa w połączeniu z wrzątkiem lub wodą w temperaturze około 90 stopni wydziela substancje, które drażnią delikatne ściany żołądka. Tym samym przyczyniają się do powstawania nadwrażliwości, kwasowości, refluksu, a nawet wrzodów żołądka.  Jak wygada proces powstawania kawy w ekspresach? W ekspresach przelewowych, wysokociśnieniowych i niskociśnieniowych para wodna przepływa przez kawę i skrapla się w imbryku. Kawiarka, czyli ekspres niskociśnieniowy tworzy niepowtarzalny smak kawy najwyższej jakości. Początkującym miłośnikom kawy proponuje się zaparzacz do kawy – Aeropress. Urządzenie jest nieskomplikowane i proste w użyciu. Łączy w sobie metody parzenia kawy w ekspresie ciśnieniowym, przelewowym z wykorzystaniem french pressa.